A havi rendszerességgel jelentkező műsort közönség előtt rögzítik a Corvin Dumaszínházban, és saját YouTube csatornájukon osztják meg. A Dumaszínház kabaréban olyan ismert színészek, humoristák is részt vesznek, mint például a Mikroszkóp Színpad művészeként ismertté vált Aradi Tibor.

Milyen produkciókban lehet látni, mióta bezárt a Mikroszkóp?

Számos produkcióban léptem fel azóta is. Állandó fellépője voltam a Rádiókabarénak, de a Dumaszínháznak köszönhetően néhány tévéfelvételem is volt és a kabaré is része maradt az életemnek. Ezen kívül felkérést kaptam az Aradi kamaraszínháztól is, ahol kipróbálhattam magam drámai szerepben is.

Mi a véleményed a mai magyar humorról?

Megfigyelhető egy hangsúlyeltolódás a közélettől a magánélet felé. Szerintem mindkettőnek megvan a maga létjogosultsága. Ami biztos, hogy a magánéleti poénok nem annyira rizikósak, mint a politikaiak. A mai helyzetben, könnyen előfordulhat, hogy ha valaki politizál egy jóízűt a színpadon, a közönség fele nem jön többé az előadására. A bátrabbak ennek ellenére ma is kacsingatnak a közéleti kérdések felé. Nekem is az a véleményem, hogy akkor jó a humor, ha ellenzéki, és ez nem függ attól, hogy ki van éppen kormányon.

Mit szóltál, mikor Litkai Gergely megkeresett azzal, hogy saját kabarét indít a Dumaszínház?

Nagyon örültem neki, egyrészt önző érdekből, mert mindenki minden munkának örül, másrészt én a rádiókabaré műfaját is nagyon szerettem. Úgy gondolom nagyon jó csapat állt össze, mind a fellépők, mind az írók tekintetében. Utóbbiak közül ma a műfaj legtehetségesebbjei dolgoznak itt, ami már egyfajta garancia a sikerre.

 

A műsor témája az egyetemes történelem. Mit jelent ez?

Bár még nem ismerem a kész anyagot, de azt hiszem, remek kabaré lesz belőle. Úgy gondolom, hogy a történelem épp elég vicces és meghökkentő fordulatot rejt ahhoz, hogy megtöltsünk velük egy kabarét. Még azt is le tudom képzelni, hogy haszna is lehet a fiatalok számára. Ki tudja? Hátha valakinek pont ettől jön majd meg a kedve ahhoz, hogy elmélyüljön a történelmi kérdésekben.

 

Lehet esetleg aktuális poénokra is számítani?

Mivel nekem most csak az előadói képességeimre számítanak, egyelőre nem tudom. Az biztos, hogy a téma rengeteg lehetőséget rejt a közéleti humorizálásra is. Ha a politikusainknak csak fele annyi humora lenne, mint például Nagy Britanniában, remek produkciót lehetne csinálni belőle.